Home>Product Center>VJ1206Y561MXQPW1BC
VJ1206Y561MXQPW1BC
Vishay Vitramon
VJ1206Y561MXQPW1BC
Vishay Vitramon
CAP CER 560PF 10V X7R 1206
Specifications
±20%
10V
X7R
-55°C ~ 125°C
1206 (3216 Metric)
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
0.035" (0.90mm)
±20%
10V
X7R
-55°C ~ 125°C
1206 (3216 Metric)
0.035" (0.90mm)