VJ1210Y224KBBAT4X
VJ1210Y224KBBAT4X
Part Number:
VJ1210Y224KBBAT4X
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Datasheet:
VJ1210Y224KBBAT4X
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)