VJ1812A101JXGAT
VJ1812A101JXGAT
Part Number:
VJ1812A101JXGAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1812
Datasheet:
VJ1812A101JXGAT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)