VJ1812Y103KXGAT
VJ1812Y103KXGAT
Part Number:
VJ1812Y103KXGAT
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Datasheet:
VJ1812Y103KXGAT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)