VJ1812Y104JXEAT
VJ1812Y104JXEAT
Part Number:
VJ1812Y104JXEAT
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Datasheet:
VJ1812Y104JXEAT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)