Home>Product Center>0805N272J500CT
0805N272J500CT
0805N272J500CT
Walsin Technology Corporation
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0805
Specifications
±5%
50V
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C
General Purpose
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
0.053" (1.35mm)
±5%
50V
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C
General Purpose
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.053" (1.35mm)