0805N472J500CT
0805N472J500CT
Part Number:
0805N472J500CT
MANUFACTURERS:
Walsin Technology Corporation
Customer Number:
Description:
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 0805
Datasheet:
0805N472J500CT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)