VJ0603D270JXBQJHT
VJ0603D270JXBQJHT
Part Number:
VJ0603D270JXBQJHT
Description:
CAP CER 27 PF 100V C0G 0603
Datasheet:
VJ0603D270JXBQJHT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)