VJ0603Y223KXXAC31
VJ0603Y223KXXAC31
Part Number:
VJ0603Y223KXXAC31
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Datasheet:
VJ0603Y223KXXAC31
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)