Home>Product Center>VJ0603Y472KXBAC31
VJ0603Y472KXBAC31
Vishay Vitramon
VJ0603Y472KXBAC31
Vishay Vitramon
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Specifications
±10%
100V
X7R
-55°C ~ 150°C
High Temperature
AEC-Q200
Automotive
Surface Mount, MLCC
0603 (1608 Metric)
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
0.038" (0.97mm)
±10%
100V
X7R
-55°C ~ 150°C
High Temperature
AEC-Q200
Automotive
Surface Mount, MLCC
0603 (1608 Metric)
0.038" (0.97mm)