VJ1206A100JXQCW1BC
VJ1206A100JXQCW1BC
Part Number:
VJ1206A100JXQCW1BC
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 1206
Datasheet:
VJ1206A100JXQCW1BC
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)