Home>Product Center>VJ1206A101JXACW1BC
VJ1206A101JXACW1BC
Vishay Vitramon
VJ1206A101JXACW1BC
Vishay Vitramon
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 1206
Specifications
±5%
50V
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C
General Purpose
Surface Mount, MLCC
1206 (3216 Metric)
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
0.037" (0.95mm)
±5%
50V
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C
General Purpose
Surface Mount, MLCC
1206 (3216 Metric)
0.037" (0.95mm)