VJ1206A101KXJCW1BC
VJ1206A101KXJCW1BC
Part Number:
VJ1206A101KXJCW1BC
Description:
CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 1206
Datasheet:
VJ1206A101KXJCW1BC
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)