Home>Product Center>VJ1206A102JXRAT5Z
VJ1206A102JXRAT5Z
Vishay Vitramon
VJ1206A102JXRAT5Z
Vishay Vitramon
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1206
Specifications
±5%
1500V (1.5kV)
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C
High Voltage
General Purpose
Surface Mount, MLCC
1206 (3216 Metric)
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
0.067" (1.70mm)
±5%
1500V (1.5kV)
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C
High Voltage
General Purpose
Surface Mount, MLCC
1206 (3216 Metric)
0.067" (1.70mm)