VJ1206Y561MXXPW1BC
VJ1206Y561MXXPW1BC
Part Number:
VJ1206Y561MXXPW1BC
Description:
CAP CER 560PF 25V X7R 1206
Datasheet:
VJ1206Y561MXXPW1BC
Specifications
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)