CDR01BX472AKUS7185
CDR01BX472AKUS7185
Part Number:
CDR01BX472AKUS7185
Description:
CAP CER 4700PF 50V BX 0805
Datasheet:
CDR01BX472AKUS7185
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)