CDR03BX333BMWSAT
CDR03BX333BMWSAT
Part Number:
CDR03BX333BMWSAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 0.033UF 100V BX 1808
Datasheet:
CDR03BX333BMWSAT
Specifications
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.080" (2.03mm)
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.080" (2.03mm)