CDR03BX683AKWSAT
CDR03BX683AKWSAT
Part Number:
CDR03BX683AKWSAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 1808
Datasheet:
CDR03BX683AKWSAT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.080" (2.03mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.080" (2.03mm)