CDR01BP270BJWSAT
CDR01BP270BJWSAT
Part Number:
CDR01BP270BJWSAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 27PF 100V BP 0805
Datasheet:
CDR01BP270BJWSAT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)