CDR02BP221BKWSAT
CDR02BP221BKWSAT
Part Number:
CDR02BP221BKWSAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 220PF 100V BP 1805
Datasheet:
CDR02BP221BKWSAT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)