Home>Product Center>CDR31BP471BKUS7185
CDR31BP471BKUS7185
KEMET
CDR31BP471BKUS7185
KEMET
CAP CER 470PF 100V BP 0805
Specifications
±10%
100V
BP
-55°C ~ 125°C
High Reliability
S (0.001%)
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
0.051" (1.30mm)
±10%
100V
BP
-55°C ~ 125°C
High Reliability
S (0.001%)
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.051" (1.30mm)
±10%
100V
-55°C ~ 125°C
S (0.001%)
0.051" (1.30mm)
±10%
100V
-55°C ~ 125°C
S (0.001%)
0.051" (1.30mm)