Home>Product Center>0805Y0500104MST
0805Y0500104MST
0805Y0500104MST
Knowles Syfer
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Specifications
50V
X7R
-55°C ~ 125°C
Soft Termination
AEC-Q200
Automotive, Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
0.051" (1.30mm)
±20%
50V
X7R
-55°C ~ 125°C
Soft Termination
AEC-Q200
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.051" (1.30mm)
±20%