C0201C0G250-0R5BNP-CT
C0201C0G250-0R5BNP-CT
Part Number:
C0201C0G250-0R5BNP-CT
MANUFACTURERS:
Venkel
Customer Number:
Description:
CAP CER 0.5PF 25V C0G/NP0 0201
Datasheet:
C0201C0G250-0R5BNP-CT
Specifications
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)