C0201C0G250-120GNP
C0201C0G250-120GNP
Part Number:
C0201C0G250-120GNP
Description:
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201
Datasheet:
C0201C0G250-120GNP
Specifications
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.61mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.012" (0.30mm)
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.012" (0.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Customers also Bought
Part Number
Description
Inventory
C0201C0G250-120GNP-CT
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201