C0201C0G250-0R5CNP-CT
C0201C0G250-0R5CNP-CT
Part Number:
C0201C0G250-0R5CNP-CT
Description:
CAP CER 0.5PF 25V C0G/NP0 0201
Datasheet:
C0201C0G250-0R5CNP-CT
Specifications
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)