C0201C0G250-120GNP-CT
C0201C0G250-120GNP-CT
Part Number:
C0201C0G250-120GNP-CT
Description:
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201
Datasheet:
C0201C0G250-120GNP-CT
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Customers also Bought
Part Number
Description
Inventory
C0201C0G250-120GNP
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201