C0201C0G250-101JNP
C0201C0G250-101JNP
Part Number:
C0201C0G250-101JNP
Description:
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
Datasheet:
C0201C0G250-101JNP
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.61mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.012" (0.30mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.012" (0.30mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C