C0201X7R100-103KNP
C0201X7R100-103KNP
Part Number:
C0201X7R100-103KNP
Description:
CAP CER 10000PF 10V X7R 0201
Datasheet:
C0201X7R100-103KNP
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)