CDR34BX104AKWSAT
CDR34BX104AKWSAT
Part Number:
CDR34BX104AKWSAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
Datasheet:
CDR34BX104AKWSAT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)